Brezilya Tatil Bütçesi (+Excel Format)

Şili gezimizi bitirdikten sonraki durağımız Brezilya oldu. Brezilya’da ben ve kızkardeşime İstanbul’dan yakın arkadaşımız Raziye katıldı. Böylece üç kız çok güzel ve eğlenceli bir 15 gün geçirdik. Brezilya gezimizin ana teması tabii ki karnaval idi. Hem Rio hem de Recife karnavalına gittik. Salvador de Bahia’daki karnavalın biletleri pahalı ve zamanımız kısıtlı olduğu için maalesef bu karnavala gidemedik.Brezilya Dünya’nın ve Güney Amerika’nın önemli ve güçlü ekonomilerinden olduğundan Brezilya Güney Amerika’daki ucuz ülkelerden biri değil. Biz karnaval zamanı orada olduğumuz için fiyatlar biraz yüksekti özellikle otel fiyatları. Hatta karnaval zamanı gidecekler otel rezervasyonlarını çok önceden yaptırmalı. Çünkü tarih yaklaştıkça otel bulmak çok zor oluyor ya da fiyatlar inanılmaz şekilde pahalı oluyor. Brezilya hakkındaki diğer yazılarımı okumak için buraya, diğer gezilerimdeki harcamalarımı okumak için buraya tıklayınız.

Bu gezimde de aldığım harcama notlarımı gezi planlamalarınızda size yardımcı olsun diye paylaşmak istiyorum. Gezdiğim diğer ülkelerdeki başlıca harcama kalemleri ve fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

excel

Aşağıdaki excel sembolüne basarak hazırladığım excel dosyasını indirebilir ve kendiniz bu dosyada değişiklikler yaparak kendi seyahat harcamalarınızı kaydedebilirsiniz.

brezilya tatil butce

Brezilya’da neler yedik, neler gördük? İşte birkaç kare. Daha fazlasını görmek için Flickr Albümümü ziyaret ediniz.